Hirdetés


Sebestyén Balázs, aki hosszú évek óta a magyar médiavilág egyik meghatározó alakja, mostanában egyre mélyebben merül el a spiritualitás világában. Ez a változás új perspektívákat nyitott meg számára, amelyekről nyíltan beszél különböző előadásokon és interjúkban.

Hirdetés

A Sopron Feszten tartott beszélgetése során Puzsér Róberttel megosztotta, hogy anyagilag már nem kell aggódnia, így szakmai életét már nem pénzügyi szempontok vezérlik. Ennek ellenére továbbra is aktív a televíziózás és a rádiózás területén, hiszen ezek a tevékenységek örömet okoznak számára. Ugyanakkor elárulta, hogy tervei között szerepel a televíziós és rádiós munkák visszafogása, és inkább spirituális tevékenységeire szeretne koncentrálni a jövőben.

Hirdetés

Balázs egy tervezett YouTube-csatornán szeretne majd olyan mély témákról beszélni, mint a halál és a szenvedés. Egy alkalommal egy gyászoló férfi kérdezte tőle, hogyan dolgozhatja fel felesége elvesztését. Sebestyén ekkor osztotta meg saját tapasztalatait és spirituális nézeteit a fájdalom kezeléséről, említve, hogy a szenvedés lehetőséget ad az embernek tapasztalatok szerzésére és fejlődésére. Buddha gondolatát idézve hangoztatta, hogy “a fájdalom elkerülhetetlen, de a szenvedés opcionális” – vagyis az ember dönthet, hogyan viszonyul a fájdalomhoz és kihívásokhoz.

Hirdetés

Balázs spirituális technikákat, mint a transzcendentális meditációt és a reinkarnációs hipnózist is alkalmazza, hogy mélyebb megértést nyerjen a létezésről. Hiszi, hogy nem véletlenül születünk bizonyos helyekre vagy családokba, és a gyermekkori traumák vagy szenvedések tanításokat hordoznak, amelyek elősegítik az egyéni fejlődést. Balázs tanácsa szerint, ha valaki meghal, a legfontosabb, hogy a gyászon túl is képesek legyünk boldogan élni, és ne merüljünk el teljesen a fájdalomban, ezzel is tisztelegve az elhunyt emléke előtt.

“Az egyik előadásomon odajött hozzám egy pasi, 45 éves forma volt, és az előadás végén azt mondta, szeretne velem négyszemközt beszélgetni. Elvesztette a feleségét, és megkérdezte, neki mit kell ebből megtapasztalni, és hogyan tud ebből úgy fölállni. És beszéltünk egy hosszú tíz percet.”Én nagyon sokszor beszélek erről, magáról a szenvedésről, vagy mi van, ha valaki halva születik, hogy mi a halál egy családban. Azt gondolom, a szenvedés az egy tapasztalás. Buddha is azt monda, hogy a fájdalom elkerülhetetlen, a szenvedés opcionális, ami azt jelenti, hogy maga az emberi lét is szenvedés: az, hogy te itt vagy, az is egy szenvedés, a gyerekkor is tele van sebekkel, traumákkal.”

Hirdetés

“De azt gondolom, hogy mindenki azt tapasztalja, ha egy családban jön a gyerek, hogy tudatosan választja a szülőket, nem véletlen, hova inkarnálódunk, hogy milyen gyerekkori sebeket kapsz, nem történik semmi ok nélkül, önagában a szenvedés sem történik ok nélkül. A szenvedés mind-mind azért történik, hogy abból te erőt kovácsolva, valahova az életedet letéve, megértve, meghaladva eljussál, és azt tudd mondani, hogy megértettem, megfejlődtem és létrehoztam valamit, ami túlmutat az én szenvedésemen. Legyőztem, megértettem”

Hirdetés
Categories: Ütős

Hirdetés