Hirdetés


Falusi Mariann és Lang Györgyi már a Pa-dö-dő indulásakor megmutatták elkötelezettségüket, hogy saját maguk irányítsák karrierjüket. Menedzser nélkül kezdték el pályafutásukat, nem bízták másokra a sikereik menedzselését. A duó létrejöttét Presser Gábornak köszönhette a közönség, és a “Bye-bye, Szása” című slágerük után két lehetőség közül választhattak: vagy beszállnak az akkori „haknivonatba”, vagy maguk vezetik tovább karrierjüket.

Hirdetés

Korábbi kellemetlen tapasztalataik miatt az előbbit elvetették. Falusi Mariann egy interjúban elárulta, hogy a hirtelen jött hatalmas siker következtében egy év alatt 280 koncertet adtak, és gyakran méltatlan körülmények között kellett fellépniük.

Hirdetés

“Mi rámentünk arra, hogy állítsunk össze egy olyan anyagot, ahol kijövünk ebből a borzalmas haknizásból. Mert volt olyan, hogy elénk raktak két asztalt, összetolták, hogy ez a színpad. Ilyen hozzáállás volt. De olyan is, hogy egy ruhatári pulton volt a Demjén. Ilyen hivatkozások voltak, és ezt mi nem akartuk” – mesélte a Hajógyár Életút sorozatának vendégeként Falusi Mariann.

Hirdetés

Lang Györgyi és Falusi Mariann végül úgy építették fel karrierjüket, hogy minden részletet saját maguk terveztek meg, úttörő módon alakítva a hazai zenei világot. A plakátok, fellépőruhák és dizájnelemek megalkotása, amelyek Magyarországon addig nem voltak jellemzőek, mind az ő kreatív vállalkozásaik közé tartoztak. A második lemezük készítésekor már digitális technológiát alkalmaztak, és Bécsből hozattak neonszíneket a lemezborítók nyomtatásához. Egyik legkülönlegesebb ötletük az illatos lemez volt, amely szintén egyedi újításként jelent meg a hazai zenei piacon.

Forrás
Hirdetés
Categories: Ütős

Hirdetés