Hirdetés

Fotó: TV2


Hihetetlen teljesítményével Szántó Szabolcs lett a TV2 Séfek Séfe hatodik évadának győztese. A fiatal szakács nemcsak a 10 millió forintos fődíjat zsebelte be, hanem egy kéthetes, világklasszis francia séfiskolai továbbképzés lehetőségét is elnyerte. A döntő utáni interjúban megható céljairól és a jövőbeli terveiről mesélt.

Hirdetés

A pirosak újabb sikere Vomberg Frigyessel
Az idei évad a Séfek Séfe történetének egyik legizgalmasabb évada lett, és újra Vomberg Frigyes csapatának tagja aratott győzelmet. Szántó Szabolcs, aki a pirosak színeiben versenyzett, öt hét kemény munkával, kitartással és egy kiélezett döntőben bizonyította, hogy ő érdemli meg a Séfek Séfe címet.

Hirdetés

Világszínvonalú lehetőség és elismerés
A győzelem presztízsértékű elismerés, de a díj ennél sokkal többet jelent: Szabolcs a fődíjjal egy kéthetes szakmai továbbképzésre utazhat Franciaországba, ahol a világ egyik legrangosabb séfiskolájában csiszolhatja tovább tehetségét. Ez a lehetőség nemcsak szakmai előrelépést, hanem óriási inspirációt is kínál a fiatal szakács számára.

Szántó Szabolcs útja a győzelemig tele volt kihívásokkal. A versenyzők közül az egyéni ambíciók mellett a csapatmunka is kulcsfontosságú volt. Szabolcs számára a legnagyobb próbatétel önmaga legyőzése volt.

„Egyszerűen nem hittem el, mikor Nóri kimondta a nevemet. Eszméletlenül meglepődtem, nem gondoltam, hogy ez megtörténhet. Talán a legnehezebb dolog az elmúlt 5 hétben saját magam legyőzése volt. Alapanyagban a tengeri pók jelentette a legnagyobb kihívást, viszont ott is talán, ha jobban tudok uralkodni magamon és higgadtabban átgondolni, nem lett volna probléma” – mesélte Szabolcs.

Hirdetés

A döntő utáni interjúban Szabolcs mentoráról, Vomberg Frigyesről is elismerően nyilatkozott:

„Fricivel a közös munka szenzációs, a legjobb szakembernek tartom őt. Nagyon örülök, hogy hozzá kerültem, az én személyiségemnek kell egy ilyen vezető, aki, ha kell nagyon szigorú, de, ha kell megdicsér és hasznos tanácsokkal lát el.” – mondta hálásan, majd elárulta, mihez kezd majd nyereményével.
Jótékonykodni és terjeszkedni szeretne

„A nyeremény egy részét üzleti célokra fordítom, terjeszkedni szeretnék. Illetve szeretnék jótékonysági rendezvényeket szervezni, segíteni. Én magam akarom elvinni családoknak és gyerekeknek a segítséget, karácsony előtt tervezek egy körutat, ajándékokat és ételt vinnék rászorulóknak.”

Vomberg Frigyes, aki immár negyedik alkalommal vezette győzelemre csapatának egyik tagját, büszkén nyilatkozott Szabolcsról és a közös munkáról:

„Nagyon jó érzés részese lenni egy-egy győzelemnek. Bár ez mindig a versenyző érdeme, de a csapat összefogása nélkül nem sikerülhetne. Szabi nagyszerűen dolgozott csapatban, biztos bástya volt, aki terhelhető és megbízható. Mi nagyon nyugodtan tudtunk dolgozni egymással, és szerintem hatékonyan is. Minden évad más, és mindegyikben hatalmasak a kihívások. Ez az évad pedig különösen intenzívre sikeredett.”

Hirdetés


Gratulálunk Szántó Szabolcsnak a megérdemelt győzelemhez és a felejthetetlen pillanatokhoz, amelyekkel megajándékozta a Séfek Séfe nézőit!

Forrás
Hirdetés
Categories: Ütős

Hirdetés