Hirdetés

A hagyományos légzéshez képest cigarettázáskor a kifújt füst mélyebbről jön a tüdőből, és nagyobb területen szóródik szét.
A maszkviselési kötelezettség a dohányzókra is vonatkozik, mégis sokan letolt maszkkal fújják a füstöt a közterületeken. Ennek veszélyeiről két tüdőgyógyász nyilatkozott az Indexnek.
Az utcán dohányzó emberek veszélyeztetik a környezetükben élőket, mivel az általuk kifújt cigarettafüst akár 3-4 méter távolságra elszáll, és ha a dohányzó fertőzött, akkor a vírust is ilyen intenzitással közvetíti
– figyelmeztet Dr. Fényes Márta tüdőgyógyász.
Dr. Várdi Katalin, az InspiroMed légzésközpont főorvosa arról beszélt a lapnak, hogy az embereknek a több mint egy éve tartó vírushelyzetben mostanra elfogyott a türelmük, lazítottak a fegyelmen, ráadásul a lehető legrosszabbkor, „pedig most kellene igazán bezárkóznunk”.

Hirdetés

A főorvos tapasztalatai szerint a megkezdett oltások megzavarták az embereket: „a már beoltottak új keletű magabiztossággal járnak-kelnek a világban, miközben ugyanúgy terjeszthetik a fertőzést”.
Várdi Katalin úgy véli, most a dohányosoknak is változtatniuk kell a szokásaikon. Mint mondja, nem kellene dohányozni az utcán, már csak azért sem, mert a hagyományos légzéshez képest cigarettázáskor a kifújt füst – és esetleg abban a vírus – mélyebbről jön a tüdőből, és nagyobb területen szóródik szét.
Vagyis ha egy dohányos Covid-fertőzött, akkor fokozottan fertőzőképes.

Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu
Hirdetés
Categories: Ütős

Hirdetés